Witamy na stronie gabinetu

Rejestracja telefoniczna : Pn, Wt, Czw od godz. 14:30 do 16:00
    Kontakt : +48 795 418 811

Fibryna Bogatopłytkowa

Co to jest?

Fibryna bogatopłytkowa (PRF – plateletrich fibrin) to nierozpuszczalne białko, wytrącające się z osocza krwi podczas krzepnięcia. Fibryna, podobnie jak osocze bogatopłytkowe (PRP), jest uzyskiwana z krwi pacjenta poprzez jej odpowiednią obróbkę. Mimo to jest to jednak preparat o innych właściwościach. Uzyskuje się go co prawda w procesie odwirowania krwi, jednak znacznie wolniejszym.

Preparat, który podaje się pacjentowi, zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również innego rodzaju komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci regeneracji, inaczej mówiąc  „odmłodzenia” skóry mogą być  po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.

PRF (Platelet Rich Fibrin – fibryna bogatopłytkowa) prowadzi do regularnego i ciągłego uwalniania czynników wzrostu w ciągu jednego tygodnia od zabiegu. Co więcej zapewnia również dostęp do białek macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak włóknik, kolagen typu IV, elastyna – w rezultacie uzyskuje się skuteczną stymulację wzrostu naczyń krwionośnych

Powyższa metoda cechuje się wyższą skutecznością w porównaniu z osoczem bogatopłytkowym.

W i-PRF występuje duże stężenie krążących mezenchymalnych komórek macierzystych. Dzięki właśnie tej innowacyjnej cesze  i-PRF wykazuje najsilniejszy potencjał stymulacji regeneracji.

W technice PRF (Platelet Rich Fibrin) najważniejszy jest czas odwirowania krwi. Podczas odwirowania płytki krwi osiadają na włóknach fibrynowych i powoli uwalniają czynniki wzrostu. Proces regeneracji tkanek jest dużo lepszy, a efekty utrzymują się o wiele dużej niż w metodzie po podaniu osocza bogatopłytkowego.

PRF to najnowsza ewolucja zabiegów z osoczem bogatopłytkowym.

Wskazania do zabiegu

Terapia  fibryną bogatopłtykową  pomaga:

 • odmłodzić skórę
 • zregenerować i przyspieszyć proces gojenia się skóry po zabiegach
 • jest bardzo pomocna przy łysieniu typu męskiego
 • doskonale wpływa na gojenie się tkanek twardych

Przebieg zabiegu

Jak przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, niezbędna jest oczywiście konsultacja ze specjalistą. Po ustaleniu wskazań i przeciwskazań, przeprowadzany jest zabieg. 30 minut przed zabiegiem leczona okolica smarowana jest kremem znieczulającym.

Sam zabieg i-PRF przebiega w następujących etapach:

 • lekarz medycyny estetycznej pobiera do specjalnych probówek niewielką objętość krwi pacjenta (co najmniej 32 ml)
 • probówki są odwirowywane przez 5 minut w specjalnej wirówce
 • następnie z każdej z probówek odciągana jest frakcja około 1 ml i-PRF
 • w ostatnim etapie za pomocą bardzo cienkiej igły lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje i-PRF w leczony obszar skóry

Spodziewane efekty

 • efekt rewitalizacji, poprawy kondycji skóry
 • poprawa nawilżenia skóry
 • delikatny efekt wypełnienia tkanki
 • naturalna sieć na której odbywają się procesy naprawcze
 • co najważniejsze – zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Jest to podstawowa różnica z osoczem bogatopłytkowym. Dzięki powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące regenerację. Dlaczego? – ponieważ początkowo komórki skóry, które chcemy stymulować nie posiadają receptorów dla czynników wzrostu

Ważne zalecenia, wskazania i przeciwwskazania

Ze względu na fakt, że zabieg ten polega na wstrzyknięciu w skórę pacjenta jego własnych składników krwi, przeciwwskazania do zabiegów i-PRF są bardzo wąskie. Należą do nich takie klasyczne przeciwwskazania, jak ciąża, laktacja, wybrane choroby krwi itp.

 

Stosowane produkty:

Keymed

Gabinet chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej Pawłowice

Przyjmujemy: Poniedziałek, Wtorek, Czwartek

Nasz fanpage

Zwiń