Witamy na stronie gabinetu

Rejestracja telefoniczna : Pn, Wt, Czw od godz. 14:30 do 16:00
    Kontakt : +48 795 418 811

Laseroterapia

Co to jest?

Laseroterapia grupa zabiegów z wykorzystaniem lasera. W gabinecie AESTHETICA stosujemy laser FOTONA Focus XP-2.

Laseroterapia wykorzystywana jest do zamykania pajączków (teleangiektazji) oraz żył siatkowych.

Pajączki i popękane naczynka na nogach są częstym problemem. Pajączki powstają w wyniku poszerzenia drobnych naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze, zwanych teleangiektazjami. Teleangiektazje mają niewielką średnicę – około 1 mm i mogą występować pojedynczo lub w skupiskach tworząc właśnie tzw. pajączki.
Bardzo często teleangiektazje współwystępują z poszerzonymi żyłami siatkowatymi i wówczas skuteczne w eliminowaniu zmian okazują się metody łączone, gdzie oprócz zamykania laserowego naczyń (przez skórę) stosujemy mikroskleroterapię, zabieg mikroendowaskularny lub pomocniczo korzystamy z terapii uciskowej.

Żyły siatkowate zaliczamy do drobnych naczyń krwionośnych, których średnica wynosi około 2-4 mm.  Żyły siatkowate położone są płytko pod skórą i tworzą bardzo rozbudowaną „siatkę” niebieskich naczyń. Naczynia siatkowate, położone tuż pod skórą można dostrzec „ gołym okiem”. Szczególnie widoczne są na zewnętrznej stronie uda i w dole podkolanowym. Żyły siatkowate również ulegają poszerzeniu i mogą w ich obrębie powstać żylaki. Bardzo często poszerzonym żyłom siatkowatym towarzyszą drobniejsze naczynia o zabarwieniu czerwonym i niebieskim są to wspomniane teleangiektazje, które tworzą tzw. pajączki.

Pojawienie się poszerzonych naczyń siatkowatych i pajączków może wskazywać na rozwijającą się w głębiej położonych naczyniach żylnych niewydolność lub być tylko defektem kosmetycznym. Podstawą do skutecznego zaplanowania leczenia jest właściwa diagnoza całego układu żylnego, włącznie z wykonaniem badania USG Doppler „przepływów”. W zależności od wyniku przeprowadzonej diagnozy plan leczenia/ likwidowania żył siatkowatych dobiera się indywidualnie do pacjenta.

W ramach tej grupy zabiegów wykonujemy:

  • zamykanie pajączków i popękanych naczynek,
  • przezskórne zamykanie żył siatkowych,
  • zamykanie żył siatkowatych – mikroendowaskularnie (wewnątrznaczyniowo).

Zamykanie pajączków

Przebieg zabiegu

 

Laserowe zamykanie naczyń na nogach jest zabiegiem, w trakcie którego pacjent może odczuwać „ukłucia” i ciepło. Podczas zabiegów laserowych używamy systemu chłodzącego Cryo. Chłodzenie zimnym powietrzem obszaru zabiegowego daje większy komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Zimne powietrze chłodzące miejsce zabiegowe adaptuje się do kształtu ciała, chłodząc je bez utraty ryzyka mocy przez promień lasera. Rezultatem tej techniki jest większy komfort pacjenta, co pozwala na stosowanie większych energii dla bardziej efektywnych zabiegów laserowych.

Zabiegi  zamykania pajączków monitorowane są za pomocą badań USG wysokich częstotliwości, które pozwalają ocenić położenie naczyń, ich średnicę, co pozwala na dobranie odpowiednich  parametrów zabiegu i zwiększa skuteczność.
Po zabiegu obszar poddany zabiegowi może być zaczerwieniony, lekko obrzęknięty, czasami pojawiają się  niewielkie strupki. Zamykane teleangiektazje tuż po zabiegu mogą zmienić kolor i stać się ciemnoniebieskie. W ciągu kolejnych dni stopniowo zanikają. Pacjent po zabiegu może powrócić do normalnej aktywności.

W zależności od rozległości teleangiektazji konieczne jest wykonanie od 2 do kilku zabiegów w odstępach około 3-6 tygodni.

Zamykanie żył siatkowatych – przezskórne

Przebieg zabiegu

Zamykanie przezskórne (bez naruszania ciągłości skóry) odbywa się za pomocą wysokiej klasy lasera neodymowo – yagowego (nd:yag) . Do zamykania żył siatkowatych na nogach używamy specjalnej końcówki, która pozwala na dotarcie energii laserowej do naczyń głębiej położonych. Pomocniczo korzystamy również z  terapii uciskowej.
Laserowe zamykanie naczyń na nogach jest zabiegiem, w trakcie którego pacjent może odczuwać „ukłucia” i ciepło. Podczas zabiegów laserowych używamy systemu chłodzącego Cryo. Chłodzenie zimnym powietrzem obszaru zabiegowego daje większy komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Zimne powietrze chłodzące miejsce zabiegowe adaptuje się do kształtu ciała, chłodząc je bez utraty ryzyka mocy przez promień lasera. Rezultatem tej techniki jest większy komfort pacjenta, co pozwala na stosowanie większych energii dla bardziej efektywnych zabiegów laserowych.

Po zabiegu obszar poddany zabiegowi może być zaczerwieniony, lekko obrzęknięty, czasami pojawiają się  niewielkie strupki. Większość dolegliwości ustępuje bardzo szybko. Zamykana żyła siatkowata po zabiegu obkurcza się i dochodzi do jej zamknięcia.

Po zabiegu pacjent wraca do codziennej aktywności. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w serii w odstępach około 4-6 tygodni.

Zamykanie naczyń siatkowatych – mikroendowaskularnie (wewnątrznaczyniowo)

Przebieg zabiegu

Zabieg mikroendowaskularny polega na zamykaniu naczyń siatkowatych za pomocą specjalnego, cienkiego włókna laserowego, które wprowadzane jest do naczynia. Po wprowadzeniu włókna laserowego do naczynia w jego świetle emituje się energię laserową , która powoduje obkurczenie i zamknięcie naczynia. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą USG wysokich częstotliwości, które umożliwia precyzyjne jego wykonanie, a tym samym zwiększa skuteczność. Zabieg nie wymaga znieczulenia , w trakcie pacjent odczuwa niewielkie doznania bólowe. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. W zależności od rozległości problemu może zaistnieć konieczność wykonania kilku zabiegów.

Pomocniczo korzystamy również z terapii uciskowej.

Ważne zalecenia, wskazania i przeciwwskazania

  • Przed pierwszym zabiegiem konieczne jest wykonanie próby laserowej w celu ustalenia optymalnych parametrów.
  • Skóra poddana zabiegowi nie może być świeżo opalona, nie wolno korzystać z solarium i stosować samoopalaczy.
  • Na 4 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów  oraz w ich trakcie należy przestać zażywać substancje światłouczulające, tj. witaminę A, dziurawiec, skrzyp, nagietek.
  • Przeciwwskazaniem jest skóra leczona retinoidami (izotec, roaccutane), z aktywnymi stanami zapalnymi.
  • Przez kilka dni po zabiegu należy unikać czynników poszerzających naczynia, tj: sauny, picia alkoholu, solarium.
  • Zabiegów nie wykonuje się u kobiet ciężarnych i karmiących, osób z chorobą nowotworową,  chorych na epilepsje, u osób z nieuregulowaną cukrzycą.

Gabinet chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej Pawłowice

Przyjmujemy: Poniedziałek, Wtorek, Czwartek

Nasz fanpage

Zwiń